Akademi Lazer

Telefon 0216 505 4008


WhatsApp +90 541 328 9610

Q-Switched Nd-Yag Lazer İle Tırnak Mantarı Tedavisi

TIRNAK MANTARI TEDAVİSİ NEDİR ?

Tırnak mantarı bir çeşit enfeksiyondur. Bu enfeksiyon dermofit denilen bir organizmadan oluşmaktadır. Tırnak mantarı genellikle tırnak yatağında oluşur ve tırnaklara yayılarak çeşitli problemlere neden olur.

Q SWITCHED İLE TIRNAK MANTARI TEDAVİSİ NASIL YAPILIR ?

Tırnak kökü ve tırnak üzeri lazer ışınları ile taranır. İşlemde herhangi bir anesteziye ihtiyaç yoktur. İşlemler ortalama 15 dakika sürer. Mantar problemi ve problemin yaşandığı tırnak sayısına göre değişkenlik gösterebilir. Lazer ışınlarının enerjisinden dolayı belli bir derecede ısısı vardır. Bu ısı enerjisi mantarları ve mantarları oluşturan enfeksiyonel bakterileri kurutma öldürme etkisine sahiptir. Haftada bir seans olmak üzere 4 seans yapılmaktadır.

LAZERİN TIRNAK MANTARINA BİR ZARARI VARMIDIR ?

Bu tedavi yan etkisi olmayan güvenli bir uygulamadır. Lazer tırnaklarda acı ağrı yaratmadan sadece mantarları öldürür. Başka bir yan etki veya şekil bozukluğu, iz söz konusu değildir.
BİLGİ : Bu tedavi mantar problemi yaşayan her hastaya uygulanabilir. Doktorunuz tarafından önerilen kurallar mutlaka takip edilmelidir. Tırnak ve ayak bakımına özen göstermek, çorap tercihi, kalitesi ve günlük çorap değişimi, kişisel temizliğine özen göstermelidir.
Not:Uygulamamız sadece Pendik Şubemizde yapılmaktadır