Akademi Lazer

Telefon 0216 505 4008


WhatsApp +90 541 328 9610

Q-Switched Nd-Yag Lazer İle Melazma Tedavisi

MELAZMA NEDİR ?

Melazma, ciltte siyah veya kahverengi lekeler oluşmasıdır. Bu lekeler genellikle alın, çene, üst dudak bölgesinde görülmekle birlikte vücudun herhangi bir noktasında ortaya çıkabilir. Cilt rengi nispeten daha koyu olan kadınlarda görülür.

QSWICH LAZER İLE MELAZMA TEDAVİSİ NASIL YAPILIR?

Q switched ND: Yag lazer uygulanmadan 15-20dk önce lekeli bölgelere siyah renkli karbon solüsyonu sürülür. Karbon ciltteki yağ kanalları tarafından emilir. Cildi lazer cihazı ile tararken karbon partikülleri peeling etkisi yapmaktadır. Yüzeysel bir çil tek seansta gerilerken derin bir çil 4-5 seans gerektirebilir. Doğum lekeleri 4-8 seans sürebilir. Melazma tarzındaki güneş lekeleri 4-10 uygulama gerektirebilir. Leke tedavilerinde seans aralıkları 3-8 hafta olabilir.

TEDAVİ ALANLARI NASILDIR ?

Lazerle leke tedavisi güneş lekesi, çiller, yaşlılık lekeleri, et benleri ve doğum lekelerinde tek başına veya diğer yöntemlerle kullanılabilir.
BİLGİ : İşlem sonrası geçici kızarıklar, hafif ödem oluşabilmektedir. Güneşten korunmalı solaryuma girilmemelidir. Cildi tahriş eden peeling, leke açıcı kremler bu dönemde sürülmemelidir.
Not:Uygulamamız sadece Pendik Şubemizde yapılmaktadır