Akademi Lazer

Telefon 0216 505 4008


WhatsApp +90 541 328 9610

Etkili Lazer Epilasyon için

Etkili Lazer Epilasyon için

Alacağınız lazer epilasyonun daha etkili olabilmesi için birkaç kurala uymanız faydanıza olacaktır. Öncelikle teninize yada kıl yapınıza uygun olan lazer uygulamasını belirlemek için mutlaka bir uzmana danışın. Lazer epilasyonda kullanılan sistemleri bayan lazer epilasyon başlığı altında kısaca anlatmıştık sizlere. Uygun kampanyalardan yada reklamlardan etkilenmeyin. Telefonla yapacağınız görüşme yerine mutlaka merkeze gidip konsültasyonunuzu yaptırın. Unutmayın ki liste fiyatları hesaplanırken en yüksek maliyetler göz önüne alınır. Size uygun lazer tipini ve uzmanınızı seçtikten sonra uygulama öncesi dikkat etmeniz gereken kuralların başında bronzlaşmadan kaçınmak gelir. Bronz bir tende sonuç almak zor olmakla birlikte ciltte onarılması zor hasarlar ve yanıklara yol açabilmektedir.

Lazer epilasyon uygulamalarında tek seansta sonuç alınmaz. Lazer tedavisi aktif olarak büyüyen kıllarda etkilidir. Bu nedenle birkaç seans uygulamak gerekir. Bu uygulama yaklaşık 6-10 seans aralığındadır. Seanslarınıza ara vermeden belirtilen tarihlerde aldığınız takdirde yine sonuç daha etkili olacaktır. Bu dönemler içerisinde yapacağınız lazer epilasyon seansları öncesinde yüksek miktarda beta-keroten içeren vitamin ve yiyeceklerden uzak durmalısınız. Beta-keroten genelde parlak sebze ve meyvelerde bulunmaktadır. Beta karoten lazer epilasyon işlemi sırasında enerjinin kıl köklerine ulaşmasını engelleyen pigment türüdür. Ayrıca uygulama yaptırmadan iki yada üç gün öncesinden uygulama alanını jiletlemek daha iyi sonuç almanıza yardımcı olacaktır. Lazer epilasyon tıraş makineleri kremler epilatörler yada ağdaya göre çok daha etkili ve avantajlıdır. Dikkat edeceğiniz birkaç hassas nokta ile çok daha iyi sonuçlar elde edebilirsiniz.

Uygulama esnasında koruyucu gözlüğünüzü mutlaka takınız. Acı duyduğunuz anlarda ani tepkiler yada kasılmalarda bulunmayınız. Düzenli olarak seanslarınızı takip ediniz. Uzun süre ara vermeniz önceden yapmış olduğunuz seansları etkisiz kılmakla birlikte tetiklemeye yol açabilir.

İstenmeyen kıllar tedavi gerektiren bir rahatsızlık olduğundan dolayı kozmetik çözümlerle bu problemi ortadan kaldırmaya çalışmak yel değirmenleriyle savaşmak gibidir. Bizler bunun ancak tıbbi bir tedavi ile ortadan kaldırılabileceğine inanmaktayız. CLS bu alanda yeni bir çığır açacak ve tedavinin daha başarılı olabilmesi için bizlere çok daha fazla şans verecektir.