Akademi Lazer

Telefon 0216 505 4008


WhatsApp +90 541 328 9610

Q-Switched Nd-Yag Lazer İle Dövme Silme

QSWITCHED LAZER İLE DÖVME SİLME nedir ?

Dövme silme işlemi sadece lazer ile değil zımparalama veya cerrahi bir kesi ile de yapılmaktadır. Dövme silme işleminde yara ve izleri minimuma indirmek iyi sonuç almak istiyorsanız lazer ile yapılmasını tercih etmelisiniz. Q swıch Nd-yag lazer ışığının kuvvetli pulslarını kullanarak pigmentleri ve dövme partüküllerini etrafındaki sağlıklı dokuya zarar vermeden yok eder. Melonazmalar ve dövme partükülleri lazer ışığına maruz kaldıklarında vücudun doğal drenaj sistemi tarafından emilen ufak parçalara bölünürlerve dışarı atılırlar.

DÖVME SİLME NASIL YAPILIR ?

Dövmenizin üzerine direk atışlar ile yapılır. Q swıch Nd-yag lazer ışığının kuvvetli pulslarını kullanarak pigmentleri ve dövme partüküllerini etrafındaki sağlıklı dokuya zarar vermeden yok eder. Melonazmalar ve dövme partükülleri lazer ışığına maruz kaldıklarında vücudun doğal drenaj sistemi tarafından emilen ufak parçalara bölünürler ve dışarı atılırlar.İşlemler küçük dövmelerde 5-10 dakikayı bulurken ;büyük dövmelerde 30 dakikayı bulabiliyor. 4-8 hafta aralıklar ile yapılıyor yapılacak bölgenin durumuna ve dövmenin derinliğine göre işlem süreleri değişkendir. Tamamen geçmesi için 4-8 seans takip ile yapılması gerekmektedir.

TEDAVİ ALANLARI NELERDİR ?

Dövme silmeniz yapıldıktan sonra bölgenin güneşe maruz kalmaması ,bölgenin kuru tutmanız gerekir kesinlikle deniz, havuz, saunaya girilmemesi gerekir. Dövmenin derinliğine ve yapılan bölgeye göre tamamen geçmesi 1-10 seans arasında olmaktadır. BiLGİ: Tedavi her mevsim yapılabilir. Güneşten korumanız ve solaryuma girmemeniz gereklidir. Seans sonrasında dövme üzerinde kabarma bazen içi su dolu kabarcık ve kabuklanma oluşabilmektedir, ancak bu durum hiçbir iz bırakmadan kaybolmaktadır.
Not:Uygulamamız sadece Pendik Şubemizde yapılmaktadır