Akademi Lazer

Telefon 0216 505 4008


WhatsApp +90 541 328 9610

Radyo Frekans

Radyofrekans Etkileri

  • Selüloitlere
  • Bölgesel yağ birikimlerine (kalçalar, bacaklar, karın, bel bölgesi, kollar ve yüz sarkmaları, kırışıklıkların, selüloitlerin yok edilmesi)
  • Kollardaki gevşemelere
  • Çene altı (gıdı) bölgesinin toparlanması
  • Tüm yüz toparlanması(kollajen uyarımı)
  • Cilt sarkmalarına
  • Liposuction sonrası oluşan düzensizliklere etkilidir.

Radyo Frekans Nasıl çalışır?

Radyo dalgaları vücuttaki su molekülleri ile iyonlarını (sodyum-potasyum-kalsiyum-magnezyum) harekete geçirir. Bunların hareketlenmesine bağlı olarak enerji açığa çıkar ve bölge ısınır.

Zayıflamada Radyo Frekansın amaç nedir ?

Amaç ısıtılan (tedavi edilen bölge) bölgenin ısısının 41-43 dereceye çıkartmaktır(normalde vücut ısısı 36-37 derecedir). Cilt ısısı bu noktaya geldiğinde, cilt altı bölgedeki ısı 50-55 dereceye tekabül eder. Bu ısı vücuda herhangi bir tahribat ya da zarar vermez.

Radyo Frekans Etkileri nelerdir ?

1.Etki; Temel Mekanizma  Radyofrekans su içeren bütün dokuları kontrollü bir şekilde çok derin dokulara geçmesine (veya iletilmesine) yol açmadan ısıtmakta. Çünkü Radyofrekans hücrelerdeki su moleküllerini harekete geçirmektedir. Bu teknoloji ile su düzeyi çok yüksek olan yağ hücrelerine ulaşılabilmektedir. Yani yağ dokusunu eritebilmektedir. Tedavi sırasında ısınan bölgende yağ hücrelerinin duvarları parçalanır, yağlar erimeye başlar. Eriyen yağlar dolaşımın artmasına bağlı olarak kan ve lenf yolu ile emilir ve vücuttan atılır.
2.Etki; Yaşlanmış ve yıpranmış Kollajen doku parçalanır ve ölür. Bunların yerine vücut yeni kollajen üretimine başlar.
3. Etki; Vücutta sıkılığı, gerginliği sağlayan dokuya bağ dokusu denir. Bu dokuyu oluşturan hücreler ise fibroblast hücreleridir. Oluşan ısı ile fibroblast aktivasyonu hızlanır.