Akademi Lazer

Telefon 0216 505 4008


WhatsApp +90 541 328 9610

Bayan Lazer Epilasyon

Bayan Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon işlemi aslında erkeklerde ve bayanlarda da çoğunlukla aynıdır. Fakat çoğunlukla bayanlar tarafından tercih edilen bir uygulamadır. Bu nedenle ayrı bir başlık altında incelenmesinde fayda vardır. Lazer epilasyon; kişinin cilt tipine ve uygulama yapılacak alanına göre kıl köklerine lazer ışını verilerek kıl köklerinin harap edilmesi işlemidir. Bu işlem sırasında sadece kıl kökü zarar görür ve diğer çevre dokular bu ışından etkilenmez.

Lazer epilasyonda bütün dünyada sıkça kullanılan üç yöntem vardır. Bunların başında Alexandrite lazer epilasyon sistemi yer alır ikinci sırada Diode lazer epilasyon sistemi ve üçüncü sırada da Nd-Yag lazer epilasyon sistemidir. Ülkemizde ve dünyada en sık tercih edilen yöntem alexandrite lazer epilasyon yöntemidir. Bu yöntem açık renk tenlerde ve koyu kıllarda çok etkilidir. Kişinin ten ve kıl rengine göre doz ayarlaması yapılabilir. Diode lazer epilasyonun uygulama alanı alexandrite lazer epilasyon yöntemine göre çok daha geniştir. Hemen hemen tüm cilt tiplerinde kullanılır. İlk zamanlar çok acılı bir sistem olduğu için çok tercih edilmeyen bu yöntem son zamanlarda ütüleme lazer epilasyon sistemiyle hem etkisi artırılmış hem de acısı biraz daha azalmıştır.

Nd-Yag lazer epilasyon yöntemi çoğunlukla vasküler damar tedavilerinde kullanıldığı için yine lazer epilasyonda çok fazla tercih edilmez. Aslında tercih edilmemesinin en büyük nedenlerinden biri kılların uygulamadan yaklaşık 15 gün sonra dökülmesidir.

Lazerler uzmanı tarafından kullanılmadığı taktirde çok ciddi yanıklara neden olabilirler. Buna rağmen lazer epilasyon uzmanı tarafından yapıldığında ağda ve diğer depilasyon yöntemlerine göre çok daha konforlu ve etkili sistemlerdir. Merkezlerimizde hem alexandrite hem de diode lazer epilasyon yöntemleri güvenle uygulanmakta olup en son lazerlerin etki etmediği beyaz ve açık renkli kıllara iğneli epilasyon yöntemi uygulanarak uygulamalarda yüksek bir başarı oranı elde edilmektedir.

Lazer epilasyon genelde açık renkli tene ve koyu renkli kıllara sahip olan kişilerde daha etkilidir. Ülkemizde bu alanda kullanılan 3 tane lazer epilasyon sistemi vardır. Bunlar Alexandrite Lazer, Diode Lazer ve ND-Yag Lazer epilasyon sistemleridir. Alexandrite ve Diode lazer epilasyon sistemleri melanin tarafından absorbe edildikleri için belirli bir cilt tipine kadar etkilidirler. ND-Yag Lazer epilasyon sistemi ise hemoglobine tutunup absorbe olduğu için çok koyu renkli cilt tiplerinde bile etkilidir. Lazer epilasyon beyaz, sarı, gri ve kırmızı renkli kıllarda etkili olmaz. Merkezimizde her türlü cilt tipine işlem yapabilmek için Alexandrite Lazer ND-Yag Lazer ve Elktroliz (iğneli epilasyon) sistemlerini kombine olarak kullanmaktayız.