Akademi Lazer

Telefon 0216 505 4008


WhatsApp +90 541 328 9610

Kırışıklık Azaltma

Botoks ile Kırışıklık Azaltma

San Francisco da Dr. Alan Scott adında bir göz doktoru araştırmaları esnasında bir çeşit askeri biyolojik silah olan botulizm ile tanıştı. Daha sonra bir kimyacı arkadaşıyla çalışarak botoks’u yani ilk adı Oculinum olan ürünü bulmuştur. İlk zamanlarda göz tedavilerinde kullanılan botoks un alın çizgilerini ve kazayağı bölgesi dediğimiz göz çevresi çizgilerini düzelttiği de fark edilince kozmetikte de sıkça kullanılmıştır. Günümüzde kadınlarımızın vazgeçemedikleri uygulamaların en başında yer alan botoks yüz bölgesindeki çizgi kaslarını geçici olarak felç eder ve çizgiler yaklaşık olarak 3-6 ay boyunca kaybolur.

Kırışıklıklardan ve çizgilerden botoks ile kurtulun alın ve göz kenarlarındaki çizgiler kişiye daha yaşlı bir görünüm, kaşlar arasındaki çizgiler ise kişiye çatık kaşlı, kızgın bir bakış ifadesi verir. Mimik kaslarına botoks uygulanarak bu kasların hareketleri zayıflatılabilir, kas hareketlerindeki azalma, üzerindeki derinin, kas hareketleri ile katlanmasını ve katlanmaya bağlı çizgilenmeyi de azaltır. Bu şekilde yaşlı ve kızgın olarak görünen yüz ifadesinde de belirgin bir düzelme sağlanır. Kozmetik ile uğraşan hekimlerimiz kırışıklıkların deri altında yer alan kasların kasılması sonucu derinin çekilmesiyle oluştuğunu söylemektedir. Bu kasların gevşemesi sonucunda kırışıklıklar azalır veya tamamı ile ortadan kalkar.

Botoks tedavisine en iyi cevap veren kırışıklıklar alın çizgileri, göz etrafı kırışıklıkları ve kaşların arasındaki kırışıklıklardır.Botoks ayrıca gülme çizgileri, boyun ve çene kırışıklıklarının tedavisinde de kullanılabilir. Botoks tedavisine en iyi cevap veren kırışıklıklar alın, göz etrafı ve kaşların arasındaki kırışıklıklardır. Botoks ayrıca gülme çizgileri, boyun ve çene kırışıklıklarının tedavisinde de kullanılır.
Yüzümüzdeki bizi rahatsız eden kırışıklıklardan kurtulmanın en kolay yöntemi olan botoks, 12 yıldır güvenli ve başarılı bir şekilde kozmetikte kullanıma girmiştir.

Mimik kaslarının yıllar boyunca çalışması, üzerini örten deri üzerindeki kıvrımları belirgin hale getirir ve böylece yüzdeki dinamik çizgilenmeler ortaya çıkar. En sık ortaya çıkan dinamik çizgiler, alın, kaşlar arası, göz kenarları ve ağız çevresinde görülür.
Botox cilde nasıl etki eder?Botox uygulandığı küçük kas demetlerinin, sinir / kas bağlantısını bloke ederek, kasın kasılmasına engel olur. Sinir ucundan asetilkolin denilen bir nörotransmitterin salınımını engeller. Böylece o kas grubu üzerindeki cilt düzgün ve kırışıksız kalırken, botox uygulanmamış kas grupları çalışmaya devam ederek normal yüz ifadesini korurlar.