Akademi Lazer

Telefon 0216 505 4008


WhatsApp +90 541 328 9610

Erkek Lazer Epilasyon

Erkek Lazer Epilasyon

İlk zamanlarda sadece sakal üstü ve sakal altı olarak başlayan erkek lazer epilasyon uygulamaları daha sonraki zamanlarda kaş ortası, kaş üzeri, kulaklar, ense, boyun, el üstü, ayak üstü, koltuk altı, omuzlar, göğüs ve sırttan sonra şimdide bacaklarda dahi uygulanmaya başlanmıştır. Kabul edelim ki artık erkeklerde istemedikleri kıllarından kurtulmak istiyor. Erkekler lazer epilasyonda bayanlara göre daha avantajlıdır. Erkek kılları genelde sert, koyu renkli ve kalındır. Buda melanin yönünden çok zengin oldukları anlamına gelir.

Uygulamalar 4-6 haftada bir yapılır ve bölgeye göre 6-8 seans kadar sürer. İşlemlerin başarılı olabilmesi için uzmanlarımızın talimatlarına harfiyen uyulmalı ve seanslar ertelenmeden verilen randevulara gelinmelidir. Uygulamaya gelinmeden 2 gün önce uygulama alanı jiletlenmeli ve işleme uygun hale getirilmelidir. Enfeksiyon oluşmaması için gerekli olan hijyen kurallarına uyulmalı ve uygulama öncesinden mutlaka duş alınmalıdır.

Türkiye de kullanılan lazer epilasyon yöntemleri genelde melanine etki ettiklerinden dolayı erkeklerdeki lazer epilasyon uygulamaları bayanlara göre daha başarılıdır. Her ne kadar erkek hastalar kıllarından tamamen kurtulmak yerine seyreltmek isteseler de aslında doğru olan uygulama başlanan programların tamamlanmasıdır. Eksik kalan programlar vücutta daha fazla kıllanmaya neden olabilmektedir. Merkezimizde koyu ve kalın kıllarda çok etkili olan sistemlerden Alexandrite lazer sistemleri kullanılmakta olup başarı oranımız hayli yüksektir.

15-16 yaşından itibaren erkekler istemedikleri kaş ortası, kaş üzeri, sakal üstü, sakal altı (boyun), ense, kulaklar, burun sırtı, kol altı, göğüs, omuzlar, sırt bölgesi, el üzeri, ayak üzeri ve kuyruk sokumundaki kıllarından uygun olan lazer cihazıyla uzman kadromuzun denetimi ve uygulamaları ile kurtulabilirler. Uzman ekibimiz uygulamanın her safhasında siz değerli hastalarımızı bilgilendirecek ve sürece katkı sağlamanızı sağlayacaklardır.